Cennik

 

cena strony internetowej nagłówek jpg

 

 

Jedna z ważniejszych kwestii przy wyborze strony internetowej – cena.

 

PROSTA WIZYTÓWKA

Strona zbudowana z maksymalnie trzech zakładek (np: Strona Główna, Oferta, Kontakt), bez tworzenia logo, slajdera, galerii,  pisania treści oraz jej przygotowania pod kątem SEO. Strona zbudowana na gotowym motywie WordPress (z panelem CMS) lub na bazie języka HTML i CSS (bez panela administracyjnego CMS). Treści i grafika dostarczana jest przez zleceniodawcę.

cena: 1200-2100 PLN netto
czas: 5-10 dni roboczych

 

BLOG

Stworzenie bloga na darmowym motywie WordPress

cena: 1400-2800 PLN netto
czas: 10-15 dni roboczych

 

STRONA INTERNETOWA

Najczęściej stosowane rozwiązanie w sieci. Strona internetowa zbudowana jest z większej ilości zakładek. Artykuły są zoptymalizowane pod kątem SEO, co poprawia widoczność w wyszukiwarce Google. Przy projektowaniu strony wykorzystuje się liczne wtyczki, które rozszerzają możliwości takiej witryny. Możliwe jest utworzenie sekcji z realizacjami, portfolio, blog itp. Zdecydowanie polecam budowę strony internetowej na silniku WordPress.

cena: od 2500 PLN netto
czas: od 15 dni roboczych

 


 

CENA STRONY INTERNETOWEJ kontra Czas poświęcony na jej wykonanie

Cena strony internetowej – największy wpływ na nią ma czas poświęcony na jej przygotowanie. Indywidualny projekt tworzony od podstaw zajmie dużo więcej czasu niż wykonanie strony na gotowym szablonie. Od razu chcę zaznaczyć, że strony zbudowane na szablonach nie są gorsze, mniej atrakcyjne, nieprzystępne dla robotów wyszukiwarek. Przy odpowiedniej inwencji twórczej, dodaniu profesjonalnej grafiki i ciekawych tekstach są niemniej atrakcyjne.

 

Jak na cenę strony wpływają dodatki?

Niska cena strony internetowej a dodatki. Oferty zaczynające się: „Strona www już od …” oznaczają, że nie zapłacisz kwoty podanej za tym zwrotem . Bedzie ona dużo większa, ponieważ zostaną do niej doliczone usługi takie jak np. dodanie galerii, rotatora, formularza kontaktowego, itp.! Czy te elementy to nie podstawowe składowe niemalże każdej strony internetowej? Nie daj się złapać na ten tani chwyt marketingowy jakim jest wstępne zaniżanie ceny wykonania strony. Staraj się ustalić jaka będzie cena finalna projektu.

 

 

 

Optymalizacja nie powinna podwyższać ceny końcowej.

Optymalizacja strony to etap, który należy wykonać już podczas tworzenia strony internetowej. Jest to dostosowanie treści, kodu, oraz grafiki do tematyki strony internetowej w taki sposób, aby wyszukiwarki uznały ją za wartościową. Internauci natomiast powinni postrzegać Twoją stronę za godną uwagi i atrakcyjną. Wielu projektantów stron usługę optymalizacji traktuje jako opcję płatną dodatkowo, realizowaną na zamówienie, a jest to przecież podstawa dobrej strony internetowej.

 

Dodanie strony do wyszukiwarek w cenie.

Indeksowanie strony przez wyszukiwarki (proces dzięki któremu Twoją stronę będzie można znaleźć w sieci po wpisaniu frazy kluczowej). Może odbywać się samoczynnie – wyszukiwarka trafia w sieci na link do Twojej strony, następnie do niej przechodzi i dodaje ją do swojej obszernej bazy stron. Trwa to czasami bardzo długo a Tobie przecież zależy na czasie, więc większość twórców stron wietrzy okazję do dodatkowej opłaty za dodanie strony do wyszukiwarek. Dla mnie dodanie strony do najpopularniejszych wyszukiwarek to standard i naliczanie dodatkowych kosztów z tego tytułu to rozbój w biały dzień. Taką samą normą jest dla mnie wstępne pozycjonowanie strony klienta przez pewien czas po publikacji strony (promocja strony w sieci, zdobywanie linków itp.).