Witaj - kupując u nasz oszczędzasz energię i ratujesz planetę

Croson logo

Maty na stół

Foliowe maty na stół

Maty na stół z grubej i przezroczystej folii PCV pełnią rolę tarczy chroniącej blat stołu przed uszkodzeniami mechanicznymi a także termicznymi. Zapobiegają powstawaniu odbarwień, odparzeń, otarć a nawet wgnieceń. Wysoka odporność mechaniczna jaką posiada folia PCV sprawia, że maty na stół to niezwykle skuteczna a zarazem bardzo estetyczna forma ochrony blatu. Maty ochronne na stół nadają się do każdej powierzchni – roboczej metalowej, szklanej, drewnianej a także z tworzywa sztucznego. Na blatach matowych mata jest niemalże niewidoczna. Na blatach wykończonych na połysk pomiędzy folią a powierzchnią blatu może tworzyć się efekt rozlanej wody! Jeżeli posiadasz stół z połyskiem zastanów się jednak czy nie warto zadbać o jego bezpieczeństwo ryzykując powstanie „efektu rozlanej wody”. Blat z odparzeniami czy wgnieceniami będzie z pewnością wyglądał dużo gorzej.

Jakie zalety ma mata ochronna na stół?

  • Zapewnia ochronę blatu przed uszkodzeniami mechanicznymi – np. upuszczona zastawa lub sztućce;
  • Izoluje termicznie – zapewnia ochronę powierzchni przed gorącymi naczyniami (nawet kubki, filiżanki z gorącymi napojami nie stanowią zagrożenia dla blatu). Folia nie zółknie pod wpływem ciepła.
  • Mata foliowa cechuje się przezroczystością na poziomie >85% (jest to wynik jaki osiągają szyby okienne ze szkła), jest więc niemalże niewidoczna na stole;
  • Doskonale przylega do każdej powierzchni, zarówno matowej jak i błyszczącej (UWAGA na powierzchniach z połyskiem tworzy się efekt rozlanej wody);
  • Folia PCV z której produkowane są maty ochronne na stół posiada atest PZH dopuszczający ją do kontaktu z żywnością;
  • Każda mata wykonywana jest pod konkretne zamówienie – precyzję wykonania gwarantuje stosowanie najwyższej jakości urządzeń tnących sterowanych komputerowo – plotery płaskie. Tak docinane maty ochronne mają idealnie równe krawędzie i perfekcyjnie docięte narożniki.

Jeżeli Twój stół ma nieregularne kształty nie musisz się przejmować. Zamów folię w rozmiarze większym niż blat stołu i dotnij ją samodzielnie używając ostrego noża do tapet lub skalpela. Przesuwają ostrze trzymane pionowo przy krawędzi stołu dotniesz swoją matę idealnie nawet do najbardziej wymyślnych kształtów. Przy mniej wymagających krawędziach pomocne mogą okazać się zwykłe, ostre nożyczki.